Green Deer, Zakopane
Jesienne Tatry
arrival
departure

Jesienne Tatry

  1. Main page
  2. blog
  3. Autumn Tatras

Feeria barw, spektakularne mgły i opustoszałe szlaki – tak Tatry witają turystów jesienią. Już od września można obcować z naszymi najwyzszymi górami w ciszy i spokoju. W pierwszym tygodniu roku szkolnego Zakopane staje się bowiem ponownie małym, urokliwym miasteczkiem i nawet Krupówki wyglądają wtedy inaczej.

Tegoroczne wakacje były rekordowe, jeśli chodzi o frekwencję w najwyższych polskich górach. Tylko w lipcu 2021 roku na tatrzańskie szlaki weszło około miliona turystek i turystów. Trasą do Morskiego Oka wędrowało 200 000 osób. Kolejka na Kasprowy Wierch także pobiła rekord popularności.

 

Ale już 1 września szlaki pustoszeją. Dlatego coraz częściej ci, który nie lubią wędrować w tłoku, wybierają na wizytę w Zakopanem właśnie jesień. Wrzesień i październik w Tatrach to nie tylko cisza i spokój. Początek jesieni przynosi też sprzyjającą wędrówkom pogodę. W górach nie ma już upałów, a mgły podnoszące się z dolin zamieniają Tatry w romantyczne miejsce, pełne tajemniczości i uroku.

 

Ci, którzy chcą z Tatr przywieźć nie tylko piękne wspomnienia, ale też najlepsze zdjęcia, doceniają jesienną feerię barw, łagodne cienie na zboczach malowane przez ciepłe światło słońca, wędrującego po niebie niżej, niż w wakacje. Wyjątkowo pięknie prezentująca się w jesiennej szacie Czerwone Wierchy. Wówczas bowiem porastające je trawy spektakularnie rudzieją. A każdy, kto zobaczy je w tej rdzawej szacie zrozumie, skąd wzięła się ich nazwa.

 

Jesienią łatwiej też na szlaku o wyjątkowe spotkania. Kiedy szlaki pustoszeją - zwierzęta coraz śmielej poruszają się po górach. Można zatem spotkać kozice, świstaki, a nawet – żerujące niedźwiedzie, przygotowujące się do zimowego snu.

 

Nie mamy żadnych wątpliwości, że każdy, kto odwiedzi Tatry jesienią już zawsze będzie chciał tu wracać właśnie we wrześniu i październiku.

Za Cieszynianką 5c
34-500 Zakopane, Polska

see on map
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close