Green Deer, Zakopane
Nasze działania ekologiczne cz. 2
Przyjazd
Wyjazd

Nasze działania ekologiczne cz. 2

  1. Strona główna
  2. Blog
  3. Nasze działania ekologiczne cz. 2

Odpowiedzialne prowadzenie biznesu w XXI wieku to także, a może przede wszystkim – mądre gospodarowanie zasobami planety. Ekologiczne podejście to nie tylko segregowanie odpadow, ale też unikanie ich niepotrzebnego wytwarzania.  

Bardzo dbamy o segregację odpadów. W zakresie obsługi hotelowej segregujemy odpady, ale zachecamy do tego także naszych Gości. W każdym apartamencie znajdują się oznaczone kosze do segregacji. Nasi Goście bardzo to doceniają i chętnie segregują odpady. Już podczas zameldowania zwracamy ma to uwagę i prosimy o dostosowanie się do tych zasad. Ale to dopiero początek rozwiązań w zakresie odpadów.

Zrezygnowaliśmy z wody butelkowanej dla Gości. W budynku zainstalowaliśmy stację uzdatniania wody i zachęcamy Gości do picia “kranówki”, która jest smaczna i zdrowa dokładnie tak samo, jak woda butelkowana większości producentów. Zrezygnowaliśmy też z jednorazowych małych opakowań kosmetyków hotelowych na rzecz większych prokuktów, w tym produktów typu refill. Postawiliśmy na kosmetyki dwóch polskich firm - manufaktury 4szpaki i Fitomed, dzięki czemu obniżamy ślad węglowy samego łańcucha dostaw, wspieramy polskie firmy i otrzymujemy roślinną jakość produktów.

W budynku zastosowaliśmy też kilka rozwiązań oszczędzających wodę. Wszystkie krany wyposażone są w systemy napowietrzania wody, dzięki czemu podczas kąpieli czy mycia rąk Goście zużywają mniej wody. Wodę w jacuzzi utrzymujemy na odpowiednim poziomie temperatury (między innymi dzięki przykrywaniu jacuzzi matą utrzymującą ciepło) i wymieniamy okresowo. Pomiędzy wymianami wodę oczyszczamy za pomocą chloru i innych profesjonalnych środków basenowych. Do podlewania ogrodu wykorzystujemy deszczówkę.

Korzystamy z usług ekologicznej pralni. Wybrana przez nas pościel w printy mchu, słomy czy śniegu nie wymaga prania w wysokich temperaturach, jak to ma miejsce w przypadku klasycznej białej pościeli hotelowej. Na świecie w hotelach każdego dnia pierze się miliony ręczników. To tak ogromne obciążenie dla środowiska, zwią- zane ze zużyciem wody, energii elektrycznej i detergentów, że trudno się nam z tym pogodzić. Dlatego w Green Deer Premium prosimy Gości, by wykorzystywali ręczniki dłużej, niż dobę. Ograniczamy liczbę chemii, stosowanej do sprzątania. Korzystamy z profesjonalnej myjki parowej i w razie potrzeby z ozonatora, które odkażają bez użycia środków chemicznych.

Za Cieszynianką 5c
34-500 Zakopane, Polska

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij