Green Deer, Zakopane
Idea biophilic design
Przyjazd
Wyjazd

Idea biophilic design

  1. Strona główna
  2. Blog
  3. Idea biophilic design

Nie samymi Tatrami turysta żyje. Wiemy tez, że wypoczynek w górach to nie tylko komfortowe wnętrza apartamentów, do których wraca się z wędrówki. To także cała przestrzeń, dostępna dla naszych Gości. Dlatego stworzyliśmy naszą strefę relaksu w zgodzie z ideą biophilic design.

Nawet kiedy w Zakopanem temperatury spadają poniżej zera – w naszej strefie relaksu wciąż panuje prawdziwie tropikalny klimat. Wszystko dzięki wertykalnemu ogrodowi, który pokochały setki roślin, w tym tak modne dziś monstery. Te tropikalne pnącza poczuły się u nas komfortowo dzięki panującemu tu specyficznemu, gorącemu i wilgotnemu mikroklimatowi.

Kilkaset roślin, zajmujących całą ścianę, w naturalny sposób wprowadziło do wnętrza przyrodę. Zderzenie industrialnych elementów z obfitą roślinnością pozostaje w zgodzie z ideą biophilic design, przywracającą naturę człowiekowi, dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Idea biophilic design opiera się na przekonaniu, że w mocno zurbaniozowanych czasach czlowiek zostal oderwany od natury, co negatywnie wpływa na jego stan fizyczny i psychiczny, a co za tym idzie – na komfort życia. Biophilic design to projektowanie w zgodzie z ideą biofilii. Edward O. Wilson, jeden z twórców współczesnej socjobiologii, zdefiniował ją jako „wewnętrzną siłę skupienia człowieka na życiu i życiowych procesach”. Biofilia zakłada, że wszyscy ludzie są genetycznie połączeni ze światem natury, poprzez tysiące lat życia w bliskości z przyrodą. Jednym słowem – rośliny we wnętrzach przynoszą bardzo wiele korzyści człowiekowi. Pomagają odpocząć, zwiększają komfort, produktywność, oczyszają powietrze.  

Projektując naszą strefę relaksu stwierdziliśmy, że w miejscu, które niemal graniczy z ostoją dzikiej przyrody, Tatrzańskim Parkiem Narodowym, musimy zachować ten wyjątkowy kontakt człowieka z przyrodą. Bez wątpienia musieliśmy wybrać roślinność, która poradzi sobie w tropikalnym klimacie strefy relaksu. Dlatego zdecydowaliśmy się na tropikalny wertykalny ogród, który pomaga naszym Gościom odpocząć po całodniowej wędrówce po Tatrach, a odpoczynek ten pozostaje wciąż w bliskim kontakcie z naturą. Można tu uciec z książką, można też pozwolić odpocząć zmęczonym mięśniom, korzystając z łaźni parowej, sauny fińskiej czy jacuzzi.

Dopełnieniem wnętrza są stare, porozbiórkowe cegły i armatura JEE-O, z wyjątkową, industrialną sztycą prysznicową.

Strefę relaksu rezerwujemy dla naszych Gości na wyłączność – dzięki temu wypoczynek w tym tropikalnym miejscu jest jeszcze bardziej komfortowy. 

Za Cieszynianką 5c
34-500 Zakopane, Polska

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij