Green Deer, Zakopane
Vrbov
Przyjazd
Wyjazd

Szukacie term innych, niż wszystkie? Być może powinniście skorzystać z wyjątkowego kąpieliska w słowackim Vrbovie. 

Kąpielisko termalne Vrbov to 10 basenów, w tym 4 dziecięce. Temperatura wody wynosi od 26 stopni Celsjusza do nawet 38 stopni. Baseny termalne Vrbov otwarte są cały rok. Latem w godzinach 8:00-22:00, zimą - 10:00-21:00. Vrbov leży 60 km od Zakopanego, na drodze do Słowackiego Raju. Trasa wiedzie przez Spiską Belę i Kezmarok, w którym odbijamy na Vrbov w prawo. Z Tatrzańskiej Łomnicy do Vrbova jest zaledwie 17 km.

Woda termalna w kompleksie ma wyjątkowe właściwości lecznicze: wspomaga leczenie schorzeń zapalnych układu ruchu, reumatyzmu, korzonków, chorób serca, nadciśnienia, zapaleń górnych dróg oddechowych, chronicznych zapaleń oskrzeli. Równie dobrze radzi sobie ze zmęczeniem po całym dniu spędzonym na stoku!

Większość vrbovskich basenów znajduje się na otwartym powietrzu - zimą trzeba pamiętać, by zabrać ze sobą do basenów czapkę, która ochroni głowę przed mrozem. W budynku umieszczono jeden basen dla dzieci, jeden dla dorosłych z masażami. Do kolejnego, z wodą termalną, przechodzi się już pod gołym niebem, długą niecką z chlorowaną wodą mieniącą się wszystkimi kolorami tęczy. 

By wejść do basenu z wodą termalną, w kolejnym budynku trzeba wyjść z wody i po schodkach przejść do kolejnej niecki. Aby w pełni korzystać z uroków tej kąpieli - powinno się wyjść na zewnątrz. W basenie zostały zainstalowane podwodne ławeczki, na których można wypoczywać przez wiele godzin. Do kolejnych basenów przechodzimy już na świeżym powietrzu. O ile latem to nic nadzwyczajnego, o tyle zimą jest to prawdziwa przygoda.

Zaskakująco - zimą ciężko się przeziębić korzystając z zewnętrznych basenów termalnych. Woda w nich jest tak ciepła, że kąpiący się nie odczuwają chłodu. Nie wolno jednak zapomnieć o czapce (zwłaszcza osoby z wrażliwymi zatokami).

Za Cieszynianką 5c
34-500 Zakopane, Polska

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij