Green Deer, Zakopane
Małe Ciche
Przyjazd
Wyjazd

Małe Ciche

Stacja Narciarska Małe Ciche znajduje się 11 km od centrum Zakopanego, jeśli wybierzemy trasę przez Drogę Oswalda Balzera, prowadzącą pod samymi Tatrami w stronę przejścia granicznego na Łysej Polanie. Jeśli pojedziemy Zakopanianką i skręcimy na Małe Ciche w Poroninie - pokonamy około 14 km.

W Małem Cichem nigdy nie ma problemów z miejscami parkingowymi. Samochód możemy zostawić zarówno przy górnej, jak i przy dolnej stacji krzesełka Zgorzelisko Express. Parking jest bezpłatny.

Małe Ciche to nowoczesna stacja narciarska w wyprzęganą koleją krzesełkową. Co to znaczy? W skrócie tyle, że łatwiej się z niej zsiada. Trasa przy kolei Zgorzelisko Express to 1300 metrów bardzo szerokiego i łagodnego stoku o nachyleniu około 17%. Różnica wysokości wynosi 220m. Stok jest zawsze świetnie przygotowany, a dzięki naturalnym warunkom ukształtowania terenu i wyprzęganiej kolejce krzesełkowej poradzą sobie na nim nawet osoby początkujące. Niestety - osoby bardzo dobrze jeżdżące mogą się w Małem Cichem nieco nudzić. Snowboardzistów może dodatkowo zniechęcić fakt, że snowpark działa tylko przy bardzo śnieżnej zimie.

Kolej Małe Ciche zaczyna się w połowie długiego stoku i jest świetną alternatywą w przypadku tłoku przy dolnej stacji Zgorzeliska. Niestety - wysiadanie z tego krzesełka nie jest już tak przyjemne, jak w przypadku kolejki wyprzęganej. Ale, naturalnie, wszystko da się zrobić, jeśli się chce uniknąć tłoku. Trasa przy kolejce Małe Ciche jest nieco węższa i bardziej stroma niż przy kolejce Zgorzelisko, ale przy śnieżnej zimie możemy objechać lasek, który widać z wyciągu i w ten sposób urozmaicić sobie pobyt w Małem Cichem i ominąć zatłoczony stok przy Zgorzelisku. Stacja narciarska oferuje rownież kilka wyciągów orczykowych o różnej długości i różnych stopniach trudności stoków.

Żeby uniknąć tłoku - najlepiej wybrać się do Małego Cichego w tygodniu. W czasie ferii zimowych tłok jest tu do pory obiadowej. Między 13 a 14 kolejka do wyciągu znika i można jeździć niemal bez zatrzymywania się. W weekendy najluźniej jest popołudniami i wieczorami. Małe Ciche jest oświetlone po zmroku, a nocna jazda po szerokim stoku może być prawdziwą przyjemnością.

Zarówno przy dolnej, jak i przy górnej stacji Zgorzeliska znajdziecie restauracje, w których można napić się ciepłej herbaty i zjeść jakiegoś fast fooda. Niestety - nie możemy tej żywieniowej "rozrywki" zaliczyć do bardzo udanych, ale korzystamy, bo w połowie dnia na stoku każdemu zaczyna brakować sił. Przy dolnej stacji znajdziecie również wypożyczalnię sprzętu czy sklepy, w których można zaopatrzyć się w google czy dodatkową parę rękawiczek. Naturalnie w Małem Cichem można skorzystać z usług instruktora narciarstwa/snowboardu. Dzieci mogą również skorzystać z sali zabaw Bajlandia, znajdującej się na piętrze restauracji Małe Ciche. 

Małe Ciche to stacja z najpiękniejszym widokiem na Tatry po polskiej stronie. No - może poza Kasprowym, ale to zupełnie inna jakość i trudność stoku. Stacja narciarska Małe Ciche to pierwszy wybór tych, którzy lubią pojeździć rekreacyjnie, a nie wyczynowo. Łagodna i bardzo szeroka trasa, a także wygodna i szybka kolej krzesełkowa sprawiają, że jazda jest prawdziwym wypoczynkiem.

Za Cieszynianką 5c
34-500 Zakopane, Polska

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij